• آدرس: اهواز- کیانپارس - خیابان آبان غربی - مجتمع تخصصی آبان طبقه 6
  • رزرو نوبت:-09160442104

تغذیه و رژیم غذایی لیست بیماری ها ودرمان آنها

درصد چربی بدن

درصد چربیبدن یک معیار قابل توجه و مهم برای محاسبه چاقی و لاغری و میزان سلامت بدن ما به حساب می اید. برای مردان چربی زیر ۵ درصد و برای زنان زیر ۱۰ درصد یعنی کمبود چربی‌های ضروری بدن که عملکرد بدن فرد رو مختل میکنه! و برای آقایون چربی بالای ۲۵ درصد و برای خانوما ......

ادامه

رژیم غذاییِ کاهش وزن پس از ورزش

دویدن می‌تواند راهکاری بسیار موثر برای کاهش وزن باشد اما نتایجی که از آن می‌بینید به شدت به عامل دیگری یعنی رژیم غذایی نیز بستگی دارد. اگرچه دویدن می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای کاهش وزن باشد اما باید توجه داشت که گاهی اوقات میزان کالری مصرفی افراد پس از دویدن بیشتر از میزان کالری است که در طول دویدن سوزانده‌اند.

ادامه

اشتباهات رایج در کاهش وزن

اشتباهات بزرگی که باعث می‌شوند در مسیر کاهش وزن موفق نباشید. گرسنگی - غذا دشمن شما نیست. عدم وجود بالانس غذایی در رژیم موضوعی است که باعث صدمه خوردن به بدن می‌شود. بنابراین فکر نکنید رژیم داشتن یعنی گرسنگی کشیدن. طی رژیم هم باید غذا بخورید اما غذاهای سالم و درست. - نخوردن صبحانه بعد از چند ساعت خواب و بی‌غذایی اول صبح، باید با غذا خوردن انرژی مورد نیاز بدن را تهیه کنید و به حفظ متابولیسم آن کمک کنید. بنابراین هرگز از صبحانه خوردن غافل نشوید. - نوشیدنی‌های صنعتی در مصرف نوشیدنی‌ها افراط نکنید. صرف اینکه نوشیدنی‌ها مایع هستند دلیل نمی‌شود که نتوانند موجب اضافه وزن شود. آب میوه‌های بسته‌بندی شده عمدتأ دارای شکر اضافی هستند و از لحاظ ارزش غذایی بسیار ضعیف و حتی گاهی در حد صفر هستند.

ادامه